Staż naukowy pracownika Wydziału na American University of Central Asia w Biszkeku

W okresie 15 – 19 kwietnia 2019 r. pracownik Katedry Prawa Pracy – dr Michał Szypniewski odbył, w ramach programu ERASMUS+, staż naukowy na American University of Central Asia w Biszkeku.

W American University of Central Asia w Biszkeku (AUCA) - najwyżej ocenianej szkole wyższej w Kirgistanie – na Wydziale Prawa dr Michał Szypniewski przeprowadził w dniach 15-19 kwietnia 2019 r. 15 godzinny kurs „Labour Law of European Union”, w czasie którego poruszył problematykę harmonizacji unijnego prawa pracy, dyskryminacji, zatrudnienia atypowego i zatrudnienia w ramach transgranicznego świadczenia usług. Studenci wykazywali nad wyraz głębokie zainteresowanie europejskimi dylematami dotyczącymi konkurencji kosztami pracy czy równego traktowania.

Pobyt badawczy dr. Michała Szypniewskiego poświęcony był także rozwijaniu stałej współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z uniwersytetami w Azji Centralnej. Najbliższym efektem tej współpracy będzie między innymi wizyta pracownika z AUCA na Uniwersytecie Gdańskim w maju 2019 roku.

Data publikacji: czwartek, 25. Kwiecień 2019 - 14:44; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Kwiecień 2019 - 15:47; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski