Szkoła Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego

sph

wpia
Szkoła Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego działa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Uniwersytetem w Alicante, Uniwersytet w Walencji  i innymi uniwersytetami w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Szkoła letnia Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego uzyskała Patronat Honorowy Ambasady Hiszpanii w Polsce. Szkołę patronatem objęły: Międzynarodowa Izba Handlowa w Barcelonie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku i Illustre Colegio Provincial del Abogacía w Alicante.

Studia w Szkole przeznaczone są dla studentów i absolwentów uczelni wyższych, doktorantów, aplikantów, przedsiębiorców, praktyków (m.in. adwokatów, radców prawnych, tłumaczy) zainteresowanych zagadnieniami z zakresu prawa, biznesu i ekonomii w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej w aspekcie praktycznym i teoretycznym. Szkoła Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego daje możliwość zapoznania się ze stylem pracy hiszpańskich prawników i przedsiębiorców oraz stwarza okazję do rozwinięcia znajomość języka hiszpańskiego, oraz zapoznania się terminologią prawniczą i biznesową.

Zajęcia trwają w jednym semestrze, a w ciągu roku akademickiego organizowane są tematyczne seminaria i Szkoła letnia (archiwum 2022)

Po ukończeniu Szkoły słuchacze otrzymają certyfikat- dyplom ukończenia kursu.

Zajęcia w Szkole prowadzone są  w języku hiszpańskim przez wykładowców uniwersyteckich oraz praktyków z zakresu prawa i biznesu.

Kierownik Szkoły: dr Małgorzata Węgrzak

Osoby zainteresowane udziałem w Szkole serdecznie zapraszamy do kontaktu: sphl@prawo.ug.edu.pl

SOBRE LA ESCUELAABOUT THE SCHOOL

wp