Poczytalność sprawców przestępstw seksualnych – spotkanie z psychologiem Marcinem Borowskim

Poczytalność sprawców przestępstw seksualnych – spotkanie z psychologiem Marcinem Borowskim

Koło Naukowe Kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie z psychologiem klinicznym – Marcinem Borowskim.

Wykład obejmuje zagadnienia związane z oceną stanu psychicznego, poczytalności i oceny prawdopodobieństwa ponownego popełnienia czynu zabronionego przez osoby z diagnozą zaburzeń preferencji seksualnych oraz tzw. uzależnienia seksualnego. Prezentowane będą obowiązujące przepisy prawne, ich interpretacja z pozycji biegłego, a także metodologia orzecznicza i obraz kliniczny wymienionych zaburzeń. Prezentacja jest podsumowaniem wieloletniej praktyki i doświadczeń biegłego.

Kiedy?
7.05.2024 r. godzina 16:30

Forma?
Stacjonarna

Gdzie?
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Audytorium A. Wydarzenie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich sympatyków naszego Koła i nie tylko.

Wydarzenie NIE BĘDZIE rejestrowane ANI transmitowane na Facebooku!


Marcin BorowskiMarcin Borowski

Psycholog kliniczny, neuropsycholog, specjalista psychoseksuolog, certyfikowany seksuolog towarzystw European Federation of Sexology oraz European Society of Sexual Medicine (EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist), członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej. Aktualnie pracuje w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie, wcześniej między innymi w Klinice Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Od wielu lat związany jest z oddziałami psychiatrycznymi ogólnymi oraz o profilu sądowym. Na różnych uczelniach prowadził wykłady z zakresu diagnozy psychologicznej i seksuologicznej oraz opiniowania sądowo-psychologicznego i sądowo-seksuologicznego. Jest powoływany jako biegły z zakresu psychologii oraz seksuologii; w tym charakterze bierze udział w postępowaniach karnych oraz cywilnych. Na potrzeby organów procesowych sporządził ponad tysiąc opinii sądowych. Specjalizuje się w diagnozie klinicznej psychologicznej i seksuologicznej. Uczestnik i prelegent wielu konferencji psychiatrycznych i seksuologicznych.


Wydarzenie na facebooku

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 6. Maj 2024 - 15:13; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Maj 2024 - 15:44; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski