Ranking Times Higher Education: PRAWO na pozycji 250-300 na świecie!

the

Z radością informujemy, że w ogłoszonych wczoraj wynikach międzynarodowego rankingu akademickiego Times Higher Education (THE) World University Rankings by Subject 2024 – w kategorii PRAWO nasza uczelnia zajęła w skali świata bardzo wysoką pozycję: 250-300!

W Polsce tylko dwa Uniwersytety zajęły w kategorii PRAWO wyższą (nieznacznie) pozycję od nas!

Warto dodać, że był to jednocześnie nasz debiut w rankingu. PRAWO na Uniwersytecie Gdańskim nie było dotąd ujęte w rankingu THE!

Times Higher Education World University Rankings to jeden z trzech najbardziej prestiżowych rankingów akademickich na świecie!

„Wysokie miejsce w rankingu THE Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego bardzo nas cieszy. Odzwierciedla ono systematyczną pracę naukowo badawczą, którą od lat realizują badaczki i badacze na naszym Wydziale” – skomentował wyniki Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, Dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG - „Jest również efektem naszych działań w zakresie dydaktyki, na polu współpracy z otoczeniem zewnętrznym oraz inicjatyw skutkujących sukcesywnie rosnącą liczbą studentów zagranicznych studiujących na naszym wydziale. Zdajemy sobie sprawę, że rankingi odzwierciedlają jedynie migawkowo aktualną sytuację i  nie są  stałe. To co jest stałe, to nasze pragnienie rozwoju oraz, chyba mogę to powiedzieć, liczne naukowe pasje, które rozwijamy na Wydziale. Chciałbym pogratulować całej społeczności Wydziału,  pracowniczkom i pracownikom naukowym,  administracyjnym, a także studentom, bez których Wydział by nie istniał. Dziękuję Władzom Rektorskim z JM Profesorem Piotrem Stepnowskim na czele, za wszelkie wysiłki i wspieranie Wydziałów w nierównej walce o stworzenie możliwości jak najlepszego rozwoju” – powiedział Dziekan WPiA UG.

Data publikacji: piątek, 27. Październik 2023 - 13:36; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 18:15; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty