Spotkanie Absolwentów rocznika 1978

22 września 2023 r. odbyło się na naszym Wydziale kolejne spotkanie Absolwentów, tym razem - rocznika 1978. Od ukończenia studiów przez Uczestniczki i Uczestników spotkania minęło więc 40 lat. Na zaproszenie Dziekana WPiA, dr hab. Wojciecha Zalewskiego, prof. UG odpowiedziało 25 uczestników, wśród których reprezentację znalazły wszystkie profesje prawnicze: sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku, notariusze, radcy prawni i adwokaci.

Absolwenci mieli okazję zwiedzić Muzeum Kryminalistyki. W ramach części oficjalnej zostali ugoszczeni na Wydziale przez Dziekana WPiA UG, który opowiedział o wysokiej pozycji Wydziału w rankingach i wielkim postępie w rozwoju, na jaki pracowały całe pokolenia Społeczności akademickiej. Wszyscy Absolwenci z sentymentem wspominali okres swoich studiów (choć wówczas zajęcia prowadzone były w budynkach w Sopocie) i deklarowali poczucie związku z Wydziałem, na którym klarowała się ich przyszłość. Na ręce Dziekana złożyli słowa uznania i życzenia dalszych sukcesów.

Kiedy spotkanie przeniosło się już poza kampus uniwersytecki, rozpoczęła się równie udana część nieoficjalna. Nie zabrakło oczywiście tańców i zabawy do białego rana! Co jak co, ale Absolwenci_tki naszego Wydziału potrafią udowodnić, że stereotyp prawnika-sztywniaka jest zupełnie nieaktualny.

 

dr Jarosław Niesiołowski


 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 27. Wrzesień 2023 - 10:22; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 28. Wrzesień 2023 - 06:56; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty