Seminarium: „Ethics in Artificial Intelligence” z udziałem prof. Ricardo Baeza-Yates (Northeastern University, USA)

Dnia 18 stycznia 2022 r. Katedra Praw Człowieka i Prawa Własności Intelektualnej oraz Szkoła Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego zorganizowały seminarium „Ethics in Artificial Intelligence” („Etyka w Sztucznej Inteligencji”), które jest częścią cyklu seminariów dotyczących różnych aspektów sztucznej inteligencji (AI). Prelegentem był prof. Ricardo Baeza-Yates z Institute for Experiential AI (Northeastern University, USA) – uznany autorytet w dziedzinie etyki w sztucznej inteligencji. Wykład omawiał implikacje etyczne, prawne i społeczne, jakie wynikają z rozwoju sztucznej inteligencji oraz obejmował m.in. aktualne wyzwania, takie jak dyskryminacja, frenologia czy nieuczciwy handel cyfrowy. Seminarium spotkało się z dużym zainteresowaniem ponad 80-osobowej interdyscyplinarnej publiczności – studentów, naukowców i przedstawicieli zawodów prawniczych – a po nim nastąpiła owocna dyskusja.

Data publikacji: poniedziałek, 24. Styczeń 2022 - 11:32; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 24. Styczeń 2022 - 11:32; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski