Dodatkowe finansowanie dla projektu SEAPLANSPACE

seaplanspaceW dniach 10-24 lutego 2021 r. Komitet Monitorujący Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 podjął decyzję o przedłużeniu projektu SEAPLANSPACE „Instrumenty morskiego planowania przestrzennego na rzecz zrównoważonego zarządzania morzem” w związku z nowymi działaniami, które mają być finansowo wsparte w ramach Programu dodatkową kwotą 42 814,99 EUR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W projekcie SEAPLANSPACE, dzięki odpowiednio przygotowanemu i złożonemu w trybie The 1st Mini call for proposals of the Interreg South Baltic Progarmme 2014-2020 oraz pozytywnie rozpatrzonemu wnioskowi możliwa będzie realizacja międzynarodowego webinara dotyczącego morskiego planowania przestrzennego (MSP), szkoleń w ramach szkoły letniej (MSP Summer School) i innych działań upowszechniających MSP.  Większość działań będzie realizowana w trybie on-line, co pozwala na ich prowadzenie z uwzględnieniem ewentualnych ograniczeń pandemicznych.
Komitet Monitorujący Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 uznał, że ogólny pomysł rozszerzenia projektu SEAPLANSPACE o nowe działania jest spójny i wpisuje się w jego logikę. Pozwala na wykorzystanie doświadczeń zdobytych w ramach projektu SEAPLANSPACE i dalsze rozwijanie koncepcji podnoszenia kompetencji grup docelowych w zakresie morskiego planowania przestrzennego.

Data publikacji: poniedziałek, 8. Marzec 2021 - 10:37; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Marzec 2021 - 10:37; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski