Otwarte Seminarium Naukowe

Katedra Prawa Handlowego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Otwartym Seminarium Naukowym, które odbędzie się w dniu 10 czerwca 2021 r. Tematyka seminarium poświęcona będzie kwestiom związanym z wdrożeniem Dyrektywy 2019/1023 w sprawie ram restrukturyzacji zapobiegawczej, umorzenia długów i zakazów prowadzenia działalności oraz w sprawie środków zwiększających skuteczność postępowań dotyczących restrukturyzacji, niewypłacalności i umorzenia długów (…), a zwłaszcza ocenie  wprowadzonego Tarczą 4.0. uproszczonego  postępowania restrukturyzacyjnego, pełniącego także funkcje rozwiązania pilotażowego dla środków przewidzianych Dyrektywą.

Referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą: dr hab. R. Adamus, prof. UO „Era uproszczonej restrukturyzacji”dr hab. J. Kruczalak-Jankowska, prof. UG „Jak budować w Polsce kulturę restrukturyzacji – uwagi na tle wdrożenia Dyrektywy”, dr hab. A. J. Witosz, prof. UE "Dyrektywa o planie restrukturyzacji - wybrane tematy do dyskusji", mecenas B. Groele „Regulacja grup kapitałowych w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym - czy potrzebne są zmiany?”

Jednocześnie, podczas Seminarium przedstawiona zostanie inicjatywa powołania Forum Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego, powstała z inicjatywy naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, Opolskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Badań nad Restrukturyzacją.

Seminarium odbędzie się w dniu 10 czerwca 2021 r. o godz. 15:00 w formie on-line, za pośrednictwem platformy Ms Teams. Uprzejmie proszę o zgłaszanie obecności na adres e-mail: robert.obrzud@prawo.ug.edu.pl

Data publikacji: poniedziałek, 7. Czerwiec 2021 - 10:28; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Czerwiec 2021 - 10:31; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski