Żegnamy Rektora Seniora dra hab. Andrzeja Ceynowę, prof. UG

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. Andrzeja Ceynowy, prof. UG, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2002 – 2008. Prof. A. Ceynowa był wybitnym specjalistą z zakresu filologii angielskiej i literaturoznawstwa, znawcą teatru i dramatu amerykańskiego, współtwórcą Ośrodka Badań nad Kulturą Amerykańską UG, Dziekanem Wydziału Filologicznego UG, kaszubskim działaczem społecznym.

Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere kondolencje składamy Rodzinie Zmarłego, w szczególności Córce, p. dr Marii Lewandowicz, pracownikowi akademickiemu naszego Wydziału.

Dziekan, Kolegium Dziekańskie i Społeczność Akademicka Uniwersytetu Gdańskiego

Data publikacji: wtorek, 31. Sierpień 2021 - 11:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 31. Sierpień 2021 - 11:20; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski