Zapraszamy na wykład pt. „Ustalanie i stosowanie prawa obcego w Niemczech na przykładzie prawa państw islamskich”

W najbliższą sobotę tj. w dniu 21 maja br. w ramach organizowanego przez Katedrę Prawa Handlowego seminarium z udziałem pracowników naukowych, doktorantów i studentów naszego Wydziału gościć będzie na naszym Wydziale Prof. Hilmar Krüger z Instytutu Międzynarodowego i Obcego Prawa Prywatnego Wydziału Nauk Prawnych Uniwersytetu w Kolonii.

Profesor Krüger jest wybitnym badaczem i ekspertem w dziedzinie praw państw Bliskiego i Środkowego Wschodu, w szczególności w zakresie prawa cywilnego, handlowego, kolizyjnego, gospodarczego oraz arbitrażu i postępowania cywilnego. Profesor Krüger wygłosi wykład z dziedziny prawa prywatnego międzynarodowego pt. „Ustalanie i stosowanie prawa obcego w Niemczech na przykładzie prawa państw islamskich”. Tematyka ta jest obecnie szczególnie doniosła również z perspektywy rodzimego prawa prywatnego międzynarodowego oraz rodzimej praktyki ustalania i stosowania prawa obcego. Wykład odbędzie się o g. 12.15 w Auli. Wykład Prof. Krügera zostanie wygłoszony w języku niemieckim i będzie równolegle tłumaczony na język polski. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i dyskusji.

Data publikacji: środa, 18. Maj 2016 - 12:09; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Gliniecki Ostatnia zmiana: środa, 18. Maj 2016 - 12:09; osoba wprowadzająca: Bartłomiej Gliniecki