Mentoring radców prawnych

Mentoring radców prawnych

Zapisy do I edycji Programu Mentoringowego już ruszyły i trwają do 28 lutego 2024 r
zgłosić się do Programu, skorzystaj z formularza, do którego link znajduje się obok nazwiska Mentora.

 

Z przyjemnością zapraszamy Was – Studentów_tki III, IV i V roku prawa – do udziału w pierwszej edycji Programu Mentorskiego Radców Prawnych zorganizowanym przez WPiA UG oraz OIRP Gdańsk. Dzięki niemu będziecie mieli niepowtarzalną okazję, by poznać od kuchni wykonywanie zawodu radcy prawnego, doskonalić swoje umiejętności pod okiem Mentora i towarzyszyć mu w czynnościach zawodowych.

Rekrutacja ruszy z początkiem semestru letniego 2023/24, o czym będziemy Was na bieżąco informować.

W pierwszej edycji programu dostępnych będzie 12 miejsc u 8 Mentorów-radców prawnych w takich dziedzinach specjalizacji jak: prawo autorskie i e-commerce, branża beauty, prawo nowych technologii i twórców internetowych, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne, prawo bankowe i ubezpieczeniowe czy też prawo karne, w tym – dot. przestępstw gospodarczych.

 


FAQ

Czy mentoring to forma praktyk?

Monitoring nie stanowi formy praktyk zawodowych ani praktyk studenta w Kancelarii Radcy Prawnego i opiera się o formułę wsparcia prawnika-praktyka w rozwoju naukowym i dydaktycznym Studenta, przygotowaniu go do dokonywania wyborów co do dalszej ścieżki i kierunków rozwoju naukowego i zawodowego.
 

Czy po zakończeniu monitoringu mentor i student mogą nawiązać współpracę?

Tak, współpraca ta powinna być oparta na uczciwych, przejrzystych warunkach, zostać uregulowana w odpowiedniej umowie, a Student winien uzyskiwać za wykonywaną pracę adekwatne do jego kompetencji i zakresu wsparcia Kancelarii wynagrodzenie. Taka współpraca nie jest objęta programem mentoringowym, a o jej szczegółowych warunkach decydują autonomicznie strony.
 

Kto może zostać mentee?

Kandydatem na mentee może być każdy student III, IV bądź V roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo, studiujący na Uczelni, z którą Organizator ustalił przeprowadzenie edycji Programu.
 

W jaki sposób odbywa się rekrutacja do Programu?

Każdy Mentor sam decyduje o formie rekrutacji – są to najczęściej: rozmowa kwalifikacyjna bądź rozwiązanie kazusu (zadania problemowego). Mentor przeprowadza etap kwalifikacyjny i samodzielnie dokonuje wyboru Mentee spośród zgłoszonych Kandydatów. Koordynator projektu jedynie przekazuje te wyniki Zainteresowanym.

Wszystkie szczegóły dotyczące programu znajdują się w Regulaminie

 


Jakb StrykowskiJakub Strykowski | kancelariastrykowski.pl

Radca prawny, jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie obronił pracę magisterską z prawa cywilnego pt. „Naruszanie dóbr osobistych w prasie”. Wykonuje zawód radcy prawnego od lipca 2015 r. oraz od marca 2018 r. prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego. Wcześniej zdobywał doświadczenie w pracy m.in. w gdańskiej kancelarii adwokatów i radców prawnych, obsługującej prawnie przedsiębiorców oraz w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.
Jego dotychczasowe doświadczenie zawodowe obejmuje świadczenie bieżącego doradztwa prawego dla różnych podmiotów prawnych, w obszarach takich jak energetyka, nieruchomości, sport, ochrona danych osobowych oraz ochrona środowiska. Ponadto, specjalizuje się w prowadzeniu spraw spornych, zwłaszcza w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, obejmujących procesy, negocjacje oraz mediacje.

Procesy i postępowania sporne w sprawach cywilnych (w tym gospodarczych, z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego i prawa spadkowego) oraz karnych; Specyfika świadczenia bieżącej obsługi prawnej.

 

Link do formularza zgłoszeniowego


Olga Zinkiewicz-BędzimirskaOlga Zinkiewicz-Będźmirowska | briefcase.pl

Radca prawny, pracownik w Katedrze Postępowania Cywilnego na WPiA Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w prawie nowych technologii. Współzałożyciel Brief&Case. Kancelarii Radców Prawnych Będźmirowski i Partnerzy z siedzibą w Gdyni. Na co dzień świadczy obsługę prawną na rzecz spółek technologicznych.  

Prawo nowych technologii (wsparcie prawne spółek z sektora IT, w tym przede wszystkim software houes'ów), umowy o świadczenie usług programistycznych, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, naruszenie prawa do znaku towarowego.

 

Link do formularza zgłoszeniowego


Natalia StojanowskaNatalia Stojanowska | stojanowska.com

Radca prawny (PL), attorney-at-law (USA). Wspiera firmy i spółki w prowadzeniu działalności gospodarczej w internecie. Jej praktyka skupia się na prawie twórców internetowych, e-commerce, prawie ochrony danych, prawie marketingu i reklamy, IT i nowych technologiach. Edukuje z zakresu prawa na blogu Tu Dział Prawny oraz na Instagramie, gdzie w prosty sposób przybliża przedsiębiorcom zasady, których powinni przestrzegać, prowadząc firmę online.

Branża beauty (reklama i marketing salonów kosmetycznych, współpraca z blogerami i influencerami, reklama  usług z wykorzystaniem wyrobów medycznych, odbieranie zgód, odpowiedzialność odszkodowawcza, RODO, regulaminy, klauzule niedozwolone, obowiązki prawne wobec konsumentów);
Prawo twórców internetowych (sprzedaż produktów cyfrowych, strona internetowa, wykorzystywanie muzyki w mediach społecznościowych, memów i gifów, zdjęć z bezpłatnych i płatnych banków zdjęć, oznaczanie współprac i reklam, informowanie o cenie i promocji, plagiat i konkurencja pasożytnicza, wykorzystywanie automatyzacji).

 

Link do formularza zgłoszeniowego


Tomasz PalakTomasz Palak | tomaszpalak.pl

Radca prawny, prelegent, autor artykułów na tomaszpalak.pl i w prasie. Siedmiokrotnie na podium konferencji I Love Marketing, występował również na Infoshare, TEDx i licznych innych wydarzeniach. Wykładowca WSB, WSAiB, WSEI i UTH. Ekspert proszony o wypowiedź przez podmioty zewnętrzne — m.in. Dzień Dobry TVN czy prawo.pl. Twórca książki „Internet a prawo-jak się nie potknąć?". Prywatnie gitarzysta.

Prawo autorskie i e-commerce.

 

Link do formularza zgłoszeniowego


Dawid RogozińskiDawid Rogoziński | rogozinski.eu

Radca prawny, nauczyciel akademicki, prelegent i prowadzący szkolenia dla Wolters Kluwer, radców prawnych, adwokatów, podmiotów rynku finansowego – w szczególności brokerów ubezpieczeniowych i banków spółdzielczych. Specjalizuje się w praywatnym prawie bankowym, prawie ubezpieczeń gospodarczych i ochronie konsumenckiej. To, co najbardziej lubi w prawie to problemy z pogranicza różnych jego gałęzi. Autor monografii dotyczących problematyki kredytów frankowych i WIBORu, kilkunastu artykułów naukowych, glos i komentarzy praktycznych. Laureat konkursu Dydaktyk Roku 2023. Prywatnie zapalony podróżnik.

Prywatne prawo bankowe (umowy kredytów waloryzowanych kursem waluty obcej, umowy opcji walutowych, umowy o prowadzenie rachunków bankowych, nieautoryzowane transakcje płatnicze), prawo ubezpieczeniowe; prawo konsumenckie (ochrona konsumenta).

 

Link do formularza zgłoszeniowego


Barbara SikorskaBarbara Sikorska | kancelariasikorska.pl

Radca Prawny / Mediator Sądowy. Jako Stały Mediator zajmuje się świadczeniem usług mediacji w różnych dziedzinach prawa, a także prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, rodzinnego i karnego. Dodatkowo angażuje się w działalność organizacji społecznych, w tym jest członkiem Fundacji TENEO. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim i Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, specjalizując się w prawie własności intelektualnej, nowych technologiach oraz pedagogice. Jej osiągnięcia obejmują m.in. zwycięstwo w XII Konkursie Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2019 oraz otrzymanie srebrnej odznaki dla zasłużonych dla samorządu Radców Prawnych w 2021 roku.

Prawo pracy, mediacje pracownicze, rodzinne, cywilne i gospodarcze, negocjacje, prawo rodzinne w tym iecza zastępcza, prawo karne dot. przemocy domowej, przestępstwa gospodarcze.

 

Link do formularza zgłoszeniowego


Łukasz WinkowskiŁukasz Winkowski | morethanlawyer.com

Radca prawny z blisko 10-letnim stażem, który specjalizuje się w obszarach związanych z biznesem. Zachęca przedsiębiorców do korzystania z profilaktyki prawnej, widząc w niej kluczowy element ochrony ich interesów. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w renomowanych firmach, takich jak Grupa BEST, gdzie zdobył umiejętności z zakresu ładu korporacyjnego, prawa spółek, rynków finansowych i compliance. Ponadto, w Grupie VECTOR poznał standardy rynkowe i mechanizmy umów typowych dla branży produkcyjnej i IT, zdobywając również doświadczenie w negocjacjach z międzynarodowymi podmiotami. Posługuje się biegle językiem angielskim.

Prawo spółek handlowych (tworzenie. Likwidacja, przekształcanie spółek, corporate governance) / prawo nowych technologii (wsparcie prawne spółek z sektora IT) / ochrona danych osobowych / praca jako prawnik inhouse - specyfika.

 

Link do formularza zgłoszeniowego


Daria Dampc-DowbórDaria Dampc-Dowbór | dampc-dowbor.pl

Radca prawny, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Syndyk w postępowaniach upadłościowych zarówno osób fizycznych, jak i spółki kapitałowej. Tymczasowy nadzorca sądowy w postępowaniach o ogłoszenie upadłości. Wpisana na listę biegłych sądowych między innymi  z zakresu wyceny przedsiębiorstw.
Od 2013 roku niezmiennie zajmuje się obsługą prawną biznesu. Doradza klientom na każdym etapie ich aktywności zawodowej, zarówno w bieżącej działalności, jak i w inwestycjach. Prowadzi spory sądowe. Pełnomocnik procesowy w upadłości i restrukturyzacji zarówno dla dłużników, jak i wierzycieli.  Doradza zarządom spółek kapitałowych. Prowadząca zajęcia ćwiczeniowe z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach bloga Mecenas od upadłości, oraz Wierzyciel w upadłości i restrukturyzacji.

Upadłość, restrukturyzacja, procesy sądowe, spory z ubezpieczycielami.

 

Link do formularza zgłoszeniowego


 

Paweł GalińskiPaweł Galiński | galinski-kleina.pl

Kieruje zespołem pracowników składającym się z prawników oraz doradców podatkowych zajmującym się specjalistycznym doradztwem podatkowym, kompleksowym bieżącym oraz strategicznym doradztwem prawnym a także reprezentuje Klientów przed sądami oraz organami administracji publicznej. Jego aktywność zawodowa skupiona jest w przeważającej mierze na świadczeniu pomocy prawnej na rzecz podmiotów gospodarczych, jednakże równolegle z tą praktyką, prowadzi z sukcesami także obsługę klientów indywidualnych w sprawach przeciwko instytucjom finansowym.

Posiada szerokie doświadczenie zawodowe w zakresie wszechstronnego, bieżącego doradztwa prawnego dla zarządów spółek kapitałowych oraz ich wspólników, działających w bardzo zróżnicowanych branżach oraz środowiskach biznesowych (m.in.: przemysł ciężki; produkcja; programy lojalnościowe; energetyka; CUW / BPO; budownictwo modułowe; organizacji biegów ekstremalnych (eventy); usługi medyczne (międzynarodowe).


 

Grafika oparta na obrazie pch.vector na Freepik

 
 
 
 
 
 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 12. luty 2024 - 13:27; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. Marzec 2024 - 09:52; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski