Prof. UG dr hab. LAPA Crane Fellow, Princeton University Tomasz Tadeusz Koncewicz gościem HSH Księcia Lichtensteinu Hansa Adama II w międzynarodowym kolokwium eksperckim Multilateral Responses to Emerging Threats, 26 - 27 listopada 2017 r. w Wiedniu

Prof. UG dr hab. LAPA Crane Fellow, Princeton University Tomasz Tadeusz Koncewicz wziął udział w:

LIECHTENSTEIN COLLOQUIUM ON EUROPEAN AND INTERNATIONAL AFFAIRS EUROPE AND THE WORLD PROGRAM, Multilateral Responses to Emerging Threats

na zaproszenie Księcia Lichtensteinu HSH Hansa Adama II i Profesora Wolfganga Danspeckgrubera Założyciela i Dyrektora Liechtenstein Institute on Self-Determination at Princeton University. W kolokwium udział wzięli politycy, ambasadorzy państw członkowskich OSCE (Organization for Security and Co-operation in Europe), przedstawiciele nauki i sektora prywatnego.

Zgodnie z zwyczajem akademickim Princeton University kolowkium zostało zorganizowane w formie dyskusji pomiędzy uczestnikami, w czasie której wypowiedzi  poszczególnych osób nie mogły przekraczać 7 minut.  W czasie kolokwium Prof. UG dr hab. LAPA Crane Fellow Tomasz Tadeusz Koncewicz mówił o problemach związanych z nowymi wyzwaniami stojacymi przed demokracjami liberalnymi na świecie w tym min.: o authoritarian legalism, politics of resentment, habits of the heart, civic participation i bottom-up constitutionalism.

Więcej o kolokwium poniżej:

Załącznik Rozmiar
program 197.72 KB

Data publikacji: czwartek, 30. Listopad 2017 - 21:04; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Listopad 2017 - 21:12; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska