Pracownicy Wydziału na Ogólnopolskim Seminarium Naukowym z Prawa Rodzinnego

W dniu 06.06.2018 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim  w Olsztynie odbyło się kolejne z cyklu Ogólnopolskich Seminariów Naukowych  z Prawa Rodzinnego -  "Zawarcie małżeństwa. Zagadnienia aktualne, historyczne i porównawcze".

Udział w konferencji wzięła:  prof. Anna Sylwestrzak, która wygłosiła referat „Charakter prawny przysięgi małżeńskiej”, prof. M. Balwicka-Szczyrba: „Małżeństwo konkordatowe po 20 latach od nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego”, prof. J. Wiewiorowski: „Małżeństwo przez porwanie w późnym antyku", a także dr B. Szolc-Nartowski: „Si patre cogente ducit uxorem... (D. 23, 2, 22 Celsus). O problemie zaczepiania przymusowych małżeństw w prawie rzymskim”. Seminarium towarzyszyła owocna debata naukowa.

Cykliczne, ogólnopolskie  seminaria naukowe z prawa rodzinnego, których pomysłodawcą są pracownicy naszego Wydziału, będę kontynuowane. Gospodarzem kolejnego, w marcu 2019 r., będzie Instytut Nauk Prawnych PAN w Poznaniu.

Data publikacji: czwartek, 7. Czerwiec 2018 - 11:09; osoba wprowadzająca: Katarzyna Wylot Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Czerwiec 2018 - 11:10; osoba wprowadzająca: Katarzyna Wylot