III Prawnicze Forum Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa - podsumowanie

W piątek, 31 maja 2019 r. na Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji odbyło się III Prawnicze Forum Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa organizowane przez Katedrę Prawa Administracyjnego WPiA UG. Tematem przewodnim tegorocznego Forum były tzw. specustawy inwestycyjno-budowlane.

Partnerem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego a sponsorem Fundacja Energa.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 50 osób reprezentujących teorię i praktykę prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego, w tym pracownicy naukowi większości polskich uczelni publicznych, a także przedstawiciele judykatury, korporacji prawniczych, korpusu służby cywilnej oraz urzędów samorządowych.

Konferencja podzielona została na trzy sesje, podczas których wygłoszono 4 referaty wprowadzające  oraz 16 komunikatów dotykających zagadnień szczegółowych (szczegółowa lista wystąpień dostępna w informacji poprzedzającej Forum).

Tradycyjnie zwieńczeniem III Prawniczego Forum Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa będzie książka pokonferencyjna, której wydanie planowane jest na 2020 r. Autorzy zainteresowani publikacją proszeni są o nadsyłanie swoich tekstów do końca września na adres sekretariatu Katedry Prawa Administracyjnego: sekretariat01@prawo.ug.edu.pl.

Data publikacji: niedziela, 9. Czerwiec 2019 - 12:27; osoba wprowadzająca: Karol Ważny Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Grudzień 2020 - 18:54; osoba wprowadzająca: Karol Ważny