Umowa z Sapienza di Roma | Wydział Prawa i Administracji

Umowa z Sapienza di Roma

Informujemy, że nowym partnerem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w ramach programu Erasmus+ został Uniwersytet Sapienza di Roma (Uniwersytet Rzymski). Założona w 1303 r. przez papieża Bonifacego VIII uczelnia jest największym pod względem liczby studentów uniwersytetem w Europie. Wydział Prawa Uniwersytetu Rzymskiego jest także, według rankingu Times Higher Education 2019, najlepszy we Włoszech oraz mieści się w pierwszej setce najlepszych uczelni na świecie. Warto wspomnieć, że do tego elitarnego grona należą także inne szkoły prawa uniwersytetów partnerskich WPiA: Katolicki Uniwersytet Leuven (Belgia), Uniwersytet w Antwerpii (Belgia) oraz University of Sheffield School of Law (Wielka Brytania).

Logo Sapienza di Roma
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tomasz Widłak