Estetyka prawa podczas IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej

Podczas IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie (24-27.10.2019) – na zaproszenie prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Jacka Treli i prezesa Ośrodka Badawczego Adwokatury adw. Andrzeja Zwary – prof. Kamil Zeidler z Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego wygłosił 25 października wykład pt. „Estetyka prawa, teoria czy rzeczywistość prawników”. Po wykładzie odbył się panel dyskusyjny prowadzony przez mec. A. Zwarę, podczas którego licznie zgromadzeni przedstawiciele palestry z dużym zaangażowaniem i szerokimi odniesieniami kulturowymi potwierdzali znaczenie „piękna” – obok „prawdy” i „dobra” – dla praktyki prawniczej.

krk

Data publikacji: sobota, 30. Listopad 2019 - 07:34; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc Ostatnia zmiana: sobota, 30. Listopad 2019 - 07:35; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc