Nagroda Nauczyciel Roku im. K. C. Mrongowiusza dla dr. hab. Macieja Nyki, prof. UG

Z przyjemnością informujemy, że p. dr hab. Maciej Nyka prof. UG (Kierownik Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska) został wyróżniony Nagrodą „Nauczyciel Roku” im. K. C. Mrongowiusza.

Nagrodę przyznaje się corocznie za szczególne osiągnięcia dydaktyczne trzem nauczycielom akademickim Uniwersytetu Gdańskiego w dniu Święta UG.

Wręczenie tegorocznych nagród odbyło się podczas uroczystych obchodów 53. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego z udziałem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego, Kolegium Rektorskiego, Senatu UG, przedstawicieli społeczności Uniwersytetu Gdańskiego oraz zaproszonych gości. Ponadto, w czasie uroczystości nadano tytuły profesorów honorowych prof. Antoniemu Śliwińskiemu oraz prof. Małgorzacie Czermińskiej, wręczono nagrody im. prof. K. Taylora za rok 2022, a także nagrody dla laureatów II edycji konkursu Young Fahrenheit.

Święto Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się 20 marca 2023 roku w auli budynku Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. Nagrody laureatom Nagrody Nauczyciel Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza wręczył Prorektor prof. Arnold Kłonczyński.

Nagrodę „Nauczyciel Roku” im. K. C. Mrongowiusza oprócz dr. hab. Macieja Nyki prof. UG otrzymali: dr Konrad Knoch (Wydział Nauk Społecznych) i mgr Lucyna Kupper (Centrum Języków Obcych). Wyróżnienia otrzymali: dr hab. Joanna Fac-Beneda prof UG (Wydział Oceanografii i Geografii), dr Marta Frankowska (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki), dr hab. Krzysztof Najman prof. UG (Wydział Zarządzania) oraz dr Grzegorz Stasiłojć (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed).

Wszystkich nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy !

Vivat Academia, Vivat Universitas Gedanensis ! Ad multos annos !

Nagroda im. Mrongowiusza

Data publikacji: piątek, 24. Marzec 2023 - 09:04; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: piątek, 24. Marzec 2023 - 09:14; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty