Doktorantka UG na wyjeździe badawczym w Oksfordzie

wpiaZ przyjemnością informujemy, że doktorantka Paulina Kamberov, której promotorem jest dr hab. Michał Gałędek, prof. UG (Katedra Historii Prawa), została wybrana przez Institute for European and Comparative Law na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Oxfordzie do udziału w czterotygodniowym Research Masterclass, który odbędzie się we wrześniu 2023 r. Celem to seminarium jest szkolenie doktorantów w zakresie metod badawczych charakterystycznych dla nauk prawnych, ze szczególnym naciskiem na badania komparatystyczne oraz rozwijanie umiejętności prezentacji oraz warsztatu pisarskiego. Zajęcia w formie warsztatów będą prowadzone przez grono znakomitych naukowców, specjalistów w dziedzinie prawa porównawczego, teorii prawa, historii prawa, prawa europejskiego oraz karnego i cywilnego.

Będzie to jej druga wizyta doktorantki w Oksfordzie. Pierwsza miała miejsce między 15 a 24 listopada 2022 r., kiedy przebywała ona na wyjeździe badawczym mających na celu prowadzenie kwerendy w Bibliotece Uniwersytetu w Oxfordzie (Bodleian Libraries) oraz zebranie materiałów do pracy naukowej z zakresu historii prawa karnego oraz metod badań prawno-porównawczych.

Doktorantka uczestniczyła również w Assize Seminar in Cutting-Edge Criminal Law w Corpus Christi College. Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowsze zagadnienia z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, a prelegentami byli przedstawiciele świata nauki i praktycy.


wpia

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 29. Czerwiec 2023 - 09:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 29. Czerwiec 2023 - 10:01; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski