Dr Piotr Kitowski członkiem projektu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Z przyjemnością informujemy, że dr Piotr Kitowski z Katedry Historii Prawa kierowanej przez Prof. Tadeusza Maciejewskiego został członkiem projektu Polskiego Towarzystwa Historycznego pt. Urzędnicy miejscy z ziem dawnej Rzeczypospolitej, Śląska i Pomorza w XIII-XVIII wieku. Projekt jest realizowany w ramach grantu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH) finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kwota finansowania to 862 tys. zł. Narodowy Program Rozwoju Humanistyki integruje polską humanistykę z humanistyką europejską i światową. Program ma też upowszechniać najważniejsze, polskie osiągnięcia w świecie.

Data publikacji: niedziela, 20. Grudzień 2015 - 11:24; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 13:38; osoba wprowadzająca: Ewa Jaros

Dr Piotr Kitowski członkiem projektu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Z przyjemnością informujemy, że dr Piotr Kitowski z Katedry Historii Prawa kierowanej przez Prof. Tadeusza Maciejewskiego został członkiem projektu Polskiego Towarzystwa Historycznego pt. "Urzędnicy miejscy z ziem dawnej Rzeczypospolitej, Śląska i Pomorza w XIII-XVIII wieku". Projekt jest realizowany w ramach grantu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH) finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kwota finansowania to 862 tys. zł. Narodowy Program Rozwoju Humanistyki integruje polską humanistykę z humanistyką europejską i światową. Program ma też upowszechniać najważniejsze, polskie osiągnięcia w świecie.

Data publikacji: wtorek, 8. Grudzień 2015 - 19:54; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 13:39; osoba wprowadzająca: Ewa Jaros

Monografia dr Piotra Kitowskiego

Nakładem Wydawnictwa Neriton ukazała się monografia dr Piotra Kitowskiego (Katedra Historii Prawa)
pt. Sukcesja spadkowa w mniejszych miastach województwa pomorskiego w II połowie XVII i XVIII wieku. Studium prawno-historyczne (ISBN: 978-83-7543-374-6).
Jest to interdyscyplinarne studium, w którym autor, w oparciu o szeroką bazę źródłową,
analizuje model sukcesji spadkowej w prawie miejskim Prus Królewskich.
Monografia naświetla zarówno teoretyczne podstawy spadkobrania,
jak i praktyczne stosowanie przepisów w obrocie prawnym.

Data publikacji: czwartek, 8. Październik 2015 - 11:02; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 28. Listopad 2022 - 13:39; osoba wprowadzająca: Ewa Jaros