VII Seminarium Młodych Procesualistów Cywilnych

W dniu 20 września 2023 r. w Lublinie odbyło się VII Seminarium Młodych Procesualistów Cywilnych (SMPC). Seminarium jest corocznym spotkaniem niesamodzielnych pracowników naukowych, zajmujących się postępowaniem cywilnym w swojej pracy naukowej. Gospodarzem tegorocznego spotkania był Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego była – jak co roku – dr hab. Anna Kościółek, prof. URz. W tym roku tematem przewodnim obrad była Informatyzacja postępowania cywilnego – teraźniejszość i przyszłość.

 

Wśród prelegentów VII SMPC znalazło się dwóch pracowników Katedry Postępowania Cywilnego. Pani dr Dominika Mróz – Szarmach przedstawiła uwagi nt. Jak doświadczenia EPU mogą posłużyć usprawnieniu planowanych rozwiązań w zakresie informatyzacji postępowania cywilnego, czyli również o informatyzacji postępowania cywilnego i jej wpływie na dalsze istnienie EPU. Z kolei tematem wystąpienia Pani mgr Olgi Zinkiewicz-Będźmirowskiej były Rozprawy zdalne – czy to rzeczywiście odpowiedź na wyzwania nowoczesnego sądownictwa?.

Warto przypomnieć, że Katedra Postępowania Cywilnego WPiA UG miała przyjemność być gospodarzem V Seminarium Młodych Procesualistów Cywilnych, które odbyło się na WPiA UG w dn. 22.09.2021 r.

VII Seminarium Młodych Procesualistów Cywilnych

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 22. Wrzesień 2023 - 11:21; osoba wprowadzająca: Dominika Mróz-Szarmach Ostatnia zmiana: piątek, 22. Wrzesień 2023 - 11:32; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski