Szkoła Prawa Amerykańskiego (Chicago-Kent) | Wydział Prawa i Administracji

Szkoła Prawa Amerykańskiego

czwartek, 27 września 2018 roku, 12:06

Logo S.A.L.Logo Chicago-KentSzkoła Prawa Amerykańskiego (School of American Law) została utworzona na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z amerykańską uczelnią Chicago-Kent College of Law w roku 2003.

REKRUTACJA

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów i absolwentów na zajęcia w ramach edycji kursu prawa amerykańskiego w Szkole Prawa Amerykańskiego.

W bieżącym roku akademickim rekrutacja nie jest prowadzona.

W ramach kursu prawa amerykańskiego odbywa się 120 godzin lekcyjnych zajęć z dziesięciu przedmiotów.

Ogólne informacje o Szkole Prawa Amerykańskiego dostępne są na podstronie: INFORMACJE OGÓLNE. Szczegółowe informacje o programie kursu oraz zasadach rekrutacji umieszczone są na podstronach PROGRAM oraz REKRUTACJA.

WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY

WYKŁAD OTWARTY PROF. RICHARDA WARNERA (22-23.11.2014)

W dniach 22-23 listopada 2014 r. odbył się wykład otwarty prof. Richard Warner z Chicago-Kent College of Law nt. E-commerce Law.

WYKŁAD OTWARTY PROF. BARTRAMA BROWNA (08.11.2013)

W dniu 8 listopada 2013 r. odbył się wykład otwarty prof. Bartrama Browna profesora prawa z Chicago-Kent College of Law. Wykład dotyczył międzynarodowego prawa karnego. Wykład zorganizowała Szkoła Prawa Amerykańskiego.

KONFERENCJA DOTYCZĄCA OCHRONY PRYWATNOŚCI (01.03.2013)

W dniu 1 marca 2013 odbyła się w Gdańsku w budynku WPiA UG mini-konferencja pt. At the Interface:  Privacy and Human Trafficking. Protecting Privacy in the Big Data Age. Konferencja została zorganizowana przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Chicago-Kent College of Law w ramach tzw. Law Month. Partnerem konferencji była Szkoła Prawa Amerykańskiego. Wykłady w języku angielskim wygłosili: prof. Paul Carrier (Thomas M. Cooley Law School), prof. Bill Koprowsky (College of Charleston) oraz dr Olga Liuber. Konferencję zakończyła dyskusja na problemy prawne związane z ochroną prywatności. Moderatorami konferencji byli dr Michał Miłosz oraz dr Dominika Tykwińska - Rutkowska Koordynatorzy Szkoły Prawa Amerykańskiego.

WYKŁADY OTWARTE PROF. RICHARDA WARNERA Z CONTRACT LAW (23-25.11.2012)

W dniach 23-24-25 listopada 2012 odbył się cykl wykładów z Contract Law poprowadzonych przez prof. Richarda Warnera (Director of the School of American Law, visiting foreign professor at UG).

SPOTKANIE Z PROF. EDWARDEM HARRISEM (8.10.2012)

W dniu 8 października 2012 odbyło się spotkanie z profesorem Edwardem Harrisem z Chicago-Kent College of Law (Assistant Dean and Associate Professor for International LL.M. Programs). Profesor poprowadził prelekcję na temat zawodów prawniczych w USA oraz przekazał różnorodne informacje o studiowaniu prawa w USA, w tym o programach studiów LL.M. w Chicago-Kent College of Law dla studentów zagranicznych.

JAK UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI ?

Informacje o Szkole Prawa Amerykańskiego można uzyskać na niniejszej stronie internetowej Szkoły umieszczonej na serwerze Wydziału Prawa i Administracji UG - linki do poszczególnych podstron znajdują się po lewej stronie.

Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: sal@prawo.ug.edu.pl

Ponadto informacji o Szkole, programie zajęć i w innych kwestiach udzielają koordynatorzy Szkoły Prawa Amerykańskiego: dr Dominika Tykwińska-Rutkowska z Katedry Prawa Admnistracyjnego (pokój 3021 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG) oraz dr Michał Miłosz z Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego (pokój 3019).