Materiały dydaktyczne

 Oktawian Nawrot

 
 

Tomasz Widłak

 
 

Maciej Wojciechowski

 
  • Uchwała Sądu Najwyższego z 17 lutego 2006 (sygn. III CZP 84/05) dotycząca przedawnienia roszczeń z tytułu czynów niedozwolonych (odesłanie: 2011-11-24 )
  • Tutaj znajdą Państwo tekst poświęcony prawniczemu rozumowaniu i między innymi jego swoistości. Wspominałem o nim podczas naszego spotkania. Owocnej lektury (odesłanie  2012-02-23).
  • Proszę Państwa o wykonanie zadania domowego. Proszę dokonać standaryzacji argumentu znajdującego się w poniższej wypowiedzi, stworzyć jego diagram, podać nazwę argumentu oraz - jeżeli mają Państwo ochotę - ocenić jego zasadność.„Gwałt jest doprawdy przestępstwem wyjątkowym - jedynym, gdzie charakter i zachowanie strony oskarżającej są głównym elementem, jaki analizuje się przy ustalaniu, czy do przestępstwa w ogóle doszło. Zdarza się mnóstwo przestępstw, do których nigdy by nie doszło, gdyby nie łatwowierność, brak roztropności czy zwykła głupota poszkodowanych. Lecz jeśli dokonano rozboju w willi, której właściciele nie zamknęli wieczorem drzwi na taras, policja nie rozpoczyna śledztwa od sentencji w stylu „samiście się o to prosili'. Jeśli hochsztapler wyłudza od starszej damy oszczędności całego życia, to uważa się go za normalnego złodzieja, a jego adwokat nie będzie dowodził, że ‘ta pani okazała się po prostu nie dość przewidująca" (odesłanie 2012-03-05)
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 10. luty 2014 - 16:14; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła Ostatnia zmiana: poniedziałek, 24. luty 2014 - 10:07; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła