fbpx Dwa zwycięskie projekty naukowe badaczy z WPiA UG w najnowszej edycji grantów NCN | Wydział Prawa i Administracji

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki najnowszej edycji konkursów na granty naukowe. Wśród zwycięzców znaleźli się aż dwaj pracownicy naszego Wydziału.
Projekt dr. hab. Michała Gałędka, prof. UG pt. "Fundamenty polskiego prawa karnego w II i III Rzeczypospolitej” zdobył grant w ramach konkursu PRELUDIUM BIS 2.
Projekt dr. hab. Sławomira Steinborna, prof UG pt. "Optymalny model wykorzystania transmisji audiowizualnej w procesie karnym – między efektywnością postępowania a gwarancjami jego uczestników” uzyskał grant w ramach konkursu OPUS 20.
Jak zawsze w przypadku konkursów NCN konkurencja była duża. W panelu HS5 (Prawo, nauki o polityce, polityki publiczne), w konkursie OPUS 20 zgłoszono ogółem 143 projekty, z których tylko 18 ostatecznie otrzymało finansowanie. W konkursie PRELUDIUM BIS 2 nagrodzono 5 z 19 projektów.

Szczegóły na stronie NCN: https://www.ncn.gov.pl/
ncm