Konferencja naukowa “Maritime and Space Safety”

23 września 2021 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa “Maritime and Space Safety” pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji. Wydarzenie to jest wspólnym projektem Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Uniwersytetu Gdańskiego, Komisji Nauk Kosmicznych Gdańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk oraz Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego.

Podczas konferencji swoje referaty wygłosili prelegenci, reprezentujący dziewiętnaście instytucji ze świata nauki, biznesu i administracji, którzy poświęcili uwagę problematyce bezpieczeństwa morskiego i kosmicznego. Udział w uroczystym otwarciu tego wydarzenie wzięli natomiast:  Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Prof. Grzegorz Wrochna,  JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego Prof. Piotr Stepnowski, Przewodniczący Komisji Nauk Kosmicznych PAN w Gdańsku Prof. Edmund Wittbrodt, Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju Wydziału Prawa i Administracji Prof. Marcin Michał Wiszowaty, Kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Prof. Adam Wiśniewski,  Prezes Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego Prof. Marek Grzybowski oraz Emma Guillemot z Pôle Mer Méditerranée.

Konferencja “Maritime and Space Safety” jest już czwartym tego typu wydarzeniem współorganizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w ramach cyklu Konferencji Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i po raz pierwszy odbyła się w języku angielskim.

Data publikacji: wtorek, 12. Październik 2021 - 10:51; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Październik 2021 - 10:51; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski