fbpx Wizyta pracowników Katedry Prawa Finansowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Pawła Józefa Safaryka w Koszycach | Wydział Prawa i Administracji

W dniach 4-8 kwietnia 2022r. czterech pracowników Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Gdańskiego - dr hab. Edward Juchniewicz, dr Damian Cyman, dr Przemysław Panfil i dr Szymon Obuchowski gościło na Wydziale Prawa Uniwersytetu Pawła Józefa Safaryka w Koszycach podczas wyjazdu zorganizowanego w ramach programu Erazmus +.

Podczas wjazdu pracownicy Katedry mieli okazję przeprowadzić m.in. otwarte wykłady dla studentów studiów doktoranckich Uniwersytetu Pawła Józefa Safaryka, których tematyką były zasady międzynarodowego prawa podatkowego, problematyka prawa ochrony konsumentów w Unii Europejskiej, stabilność fiskalna i związane z nią iluzje fiskalne oraz wybrane zmiany w polskim ogólnym prawie podatkowym dotyczące instytucji raportowania schematów podatkowych oraz programu voluntary disclosure.

Podczas wyjazdu nasi pracownicy mieli także możliwość spotkań i wymiany poglądów naukowych z pracownikami Wydziału Prawa Uniwersytetu Safaryka, z których wrócili z naręczami książek.

Wyjazd umożliwił dalsze zacieśnienie współpracy z ośrodkiem w Koszycach, z którym Katedrę łączą silne więzi naukowe, m.in. w ramach współpracy przy wydawaniu czasopisma ''Financial Law Review''.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sławomir Dajkowski
Treść wprowadzona przez: Maciej Mikliński