XIV Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego „Ochrona osób i obiektów we współczesnych konfliktach zbrojnych”

wpia

9 czerwca 2022 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła XIV Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego „Ochrona osób i obiektów we współczesnych konfliktach zbrojnych” pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji. Wydarzenie to jest wspólnym projektem Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte a jego tegoroczna odsłona poświęcona została problematyce ochrony osób i obiektów w konfliktach zbrojnych ze szczególnym uwzględnieniem bieżącej sytuacji geopolitycznej. W gronie prelegentów XIV Konferencji Naukowej Międzynarodowego Prawa Humanitarnego znaleźli się akademicy i praktycy związani z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytet Jagiellońskim, Akademią Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetem Szczecińskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Gdańskim, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, Akademią Sztuki Wojennej, Uniwersytetem Łódzkim, Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni.

Data publikacji: poniedziałek, 13. Czerwiec 2022 - 09:24; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. Czerwiec 2022 - 09:25; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski