Nagrody „Nauczyciel Roku” przyznane. Profesor Ewa Bagińska jednym z laureatów.

Prof. dr hab. Ewa Bagińska z Wydziału Prawa i Administracji UG jest jednym z laureatów nagrody „Nauczyciel Roku” imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego, dydaktyków cieszących się uznaniem akademickiej społeczności.

Nagroda „Nauczyciel Roku” imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza jest przyznawana na Uniwersytecie Gdańskim każdego roku za szczególne osiągnięcia dydaktyczne trzem nauczycielom akademickim UG. Nauczycieli zgłaszają do nagrody dziekani wydziałów w porozumieniu z wydziałowymi radami samorządu studentów. Wnioski rozpatruje powołana specjalnie Komisja Konkursowa złożona ze studentów i nauczycieli akademickich. Patronem nagrody jest Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) wybitny gdański pedagog i uczony, zasłużony dla zachowania polskości Pomorza, lektor języka polskiego w Gdańskim Gimnazjum Akademickim.

Wyróżnieni nagrodą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Gdańskiego łączą pasję naukową, dydaktyczną i organizacyjną, ciesząc się szczególną estymą wśród studentów.

Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Święta Uniwersytetu Gdańskiego– 48. rocznicy powołania uczelni, która odbędzie się 20 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w Sali Teatralnej Wydziału Filologicznego UG Kampus UG w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 51.

Profesor Ewa BagińskaProf. dr hab. Ewa Bagińska od 2007 jest profesorem w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a od 10 lat sprawuje funkcję kierownika tej Katedry. Specjalizuje się w prawie odpowiedzialności odszkodowawczej, prawie medycznym, konsumenckim, cywilnym europejskim i amerykańskim. Jest członkiem wielu prestiżowym gremiów m.in. International Academy of Comparative Law i europejskiej grupy harmonizacyjnej ds. czynów niedozwolonych (European Group of Tort Law). Wystąpiła na kilkudziesięciu międzynarodowych konferencjach. Odbyła liczne studia i staże zagraniczne, m.in. stypendium Fulbright’a oraz stypendium NATO Advance Science Fellowship na Catholic University of America. Jest autorką ponad 150 publikacji, w tym 6 monografii, polskich i zagranicznych. Wykładała jako visiting professor na uniwersytetach w Coimbrze, Florencji, Pisie i CUA. Pani Profesor stanowi autorytet i posiada uznanie wielu studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, głównie za sprawą rzetelnie wykładanej i przekazywanej wiedzy w zakresie prawa cywilnego, która umożliwia podjęcie późniejszej pracy w zawodzie prawniczym.

Pełny biogram

Załącznik Rozmiar
prof_ewa_baginska.pdf 327.22 KB

Data publikacji: czwartek, 15. Marzec 2018 - 11:56; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 15. Marzec 2018 - 11:57; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski