Wystąpienie dr. Michała Gałędka na Université catholique de Louvain

W dniach 30 i 31 maja 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie w Lowanium (najstarszej uczelni w Belgii) odbyło się Colloque International: „Popular policing in Europe, 18th-20th Centuries / La participation populaire au maintien de l’ordre public en Europe, 18E-20E siécle”.

Konferencja zorganizowana przez Emmanuela Bergera (NIAS-Amsterdam) i Antoine’a Rengleta (FNRS - Université catholique de Louvain/Université de Lille) poświęcona była problematyce organizacji wymiaru sprawiedliwości i policji w czasach późnonowożytnych i najnowszych. W wydarzeniu wzięli udział historycy z różnych krajów, m.in. z Belgii, Holandii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii. Jako ciekawostkę warto zauważyć, że w tym gronie nasz pracownik był jedynym reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej. Dr Michał Gałędek przedstawił referat pt.: „ Dreams of ‘moving from the Napoleonic code to the new era of the judiciary’. The Concept of ‘popular justice’ on the eve of establishment of the Kingdom of Poland”.

Pobyt uczestników konferencji został sfinansowany przez Centrum Historii Prawa i Wymiaru Sprawiedliwości Uniwersytetu w Lowanium, zaś wystąpienie dr. Gałędka oraz planowana publikacja stanowi realizację projektu NCN: „Kodyfikacja narodowa - fantazmat czy realna alternatywa? W kręgu debat nad rodzimym systemem prawa sądowego w konstytucyjnym Królestwie Polskim”.

Więcej informacji zobacz na stronie:

Data publikacji: poniedziałek, 4. Czerwiec 2018 - 11:17; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Czerwiec 2018 - 11:17; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski