Współpraca z ICCROM i UNIDROIT w Rzymie

W dniach 14-15 listopada 2018 r. w siedzibie ICCROM w Rzymie prof. Kamil Zeidler z Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA UG uczestniczył w posiedzeniu Rady ICCROM, której jest członkiem na kadencję 2017-2021.

ICCROM (International Centre for the Study of the Preservation and Restoration of Cultural Property) jest międzynarodową organizacją rządową z siedzibą w Rzymie, której Polska jest członkiem od 1958 roku.

Wcześniej, 13 listopada 2018 r. uczestniczył w spotkaniu roboczym w siedzibie UNIDROIT w Rzymie – w ramach międzynarodowego projektu naukowego „1995 Unidroit Convention Academic Project – UCAP”, którego Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego jest partnerem instytucjonalnym, a prof. Kamil Zeidler indywidualnym. Podczas spotkania z Mariną Schneider z UNIDROIT oraz kierownik Katedry UNESCO na Uniwersytecie Opolskim dr Alicją Jagielską-Burduk omawiana była współorganizacja międzynarodowej konferencji naukowej UNIDROID-UCAP, planowanej na czerwiec przyszłego roku na naszym Wydziale.

UNIDROIT (International Institute for the Unification of Private Law) jest międzynarodową organizacją rządową z siedzibą w Rzymie, której celem jest badanie potrzeb i metod poprawy, harmonizacji oraz koordynacji prawa prywatnego i handlowego. Polska jest członkiem UNIDROIT od 1979 roku.

Data publikacji: wtorek, 27. Listopad 2018 - 10:34; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc Ostatnia zmiana: wtorek, 27. Listopad 2018 - 10:36; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc