Monografia "Ekoprawo. Prawo środowiskowe"

okładkaNakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się monografia pt: „Ekoprawo. Prawo środowiskowe”, Gdańsk 2019, ISBN 978-83-7865-912-9, stron 257, pod redakcją profesor Janiny Ciechanowicz-McLean z Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska. W projekcie finansowanym ze środków statutowych katedry przedstawiono i przeanalizowano zbiory przepisów z zakresu ochrony środowiska obowiązujących w różnych dziedzinach naszego życia. Profesorowie UG rozważali ekoprawo kolejno: Diana Trzcińska w planowaniu przestrzennym, Maciej Nyka w handlu międzynarodowym, Monika Adamczak-Retecka w ochronie klimatu.

Doktorzy nauk prawnych badali ekoprawo: Magdalena Jaś-Nowopolska w działalności gospodarczej, Piotr Dembicki w procesie inwestycyjno-budowlanym, Hanna Wolska w zamówieniach publicznych, Olga Śniadach w rolnictwie i produkcji żywności.

Mecenasi, doktoranci pisali o kwestiach związanych z ich badaniami o ekoprawie: Marta Żurawik-Paszkowska: w zwalczaniu przestępczości przeciwko środowisku, a także w wydobywaniu węglowodorów; Paulina Bielawska-Srock:  w zwalczaniu zanieczyszczenia mórz na przykładzie Morza Bałtyckiego oraz Natalia Tucholska:  w energetyce atomowej.

Autorzy mają nadzieję, że niniejsza monografia będzie stanowiła inspirację do dalszych badań w zakresie praktycznych aspektów prawa ochrony środowiska oraz spopularyzuje ideę tej ochrony.

Data publikacji: środa, 18. Grudzień 2019 - 09:12; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 18. Grudzień 2019 - 09:12; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski