Zdolni z Pomorza na Wydziale Prawa i Administracji UG!

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego rusza program Zdolni z Pomorza!

To pierwszy raz, kiedy ten projekt będzie realizowany na naszym wydziale, a jego koordynatorką została dr Beata J. Kowalczyk. W tym tygodniu realizowane będą Warsztaty naukowe, które stanowią jedno z zadań projektu. Nasi pracownicy poprowadzą zajęcia i warsztaty dla uzdolnionych uczniów z wielu dziedzin prawa m.in. z prawa cywilnego, podatkowego, karnego, kryminologii, kryminalistyki.

Warsztaty obejmują ścieżkę naukową dla uczniów szkół podstawowych „Szerokie Horyzonty” w ramach której dr Izabela Adrych-Brzezińska i dr Beata J. Kowalczyk poprowadzą wykład i warsztaty pt. Zawsze i wszędzie. Twoje miejsce w świecie prawa. Ścieżka naukowa dla licealistów obejmuje dwa moduły wiodący i dodatkowy. W ramach modułu wiodącego zajęcia poprowadzą dr Aneta Lewkowicz (Tajemnice laboratorium kryminalistycznego -warsztaty) i dr Łukasz Kielin (Czy Polska może zbankrutować? - wykład, Idealny system podatkowy. Czy istnieje? – warsztaty oraz Kryminologiczne aspekty prawa medycznego -warsztaty). Zajęcia w module dodatkowym poprowadzi mgr Katarzyna Jakubczak-Fopke (Pandora gate-czyli o granicach wolności seksualnej w sieci i realu oraz Czy jestem już hejterem? Na granicy kontratypu dozwolonej krytyki i mowy nienawiści).

Ponadto wszyscy uczestnicy warsztatów mogą również wziąć udział w zajęciach poznawczych przygotowanych przez naszych pracowników:

• Kiedy medycyna idzie do sądu. Najciekawsze sprawy medyczne w polskich sądach (dr Izabela Adrych-Brzezińska)

• Niewybaczalne błędy młodości-kiedy i za co mogę ponieść odpowiedzialność karną. (mgr Katarzyna Jakubczak-Fopke)

• Odkryj tajemnice kryminalistyki (dr Aneta Lewkowicz)

• Tajemnice laboratorium kryminalistycznego – warsztaty (dr Aneta Lewkowicz)

• Rodzice i dzieci, czyli jak wyjść dobrze z rodziną nie tylko na zdjęciu (dr Beata J. Kowalczyk)

• Własne pieniądze-cudze pieniądze. Czyli jak zarabiać, pożyczać i oddawać (dr Beata J. Kowalczyk)

Projekt Zdolni z Pomorza 2.0 to wyjątkowa szansa na rozwój dla młodych talentów i wsparcie ich kreatywności, a dla naszego wydziału także dokonała okazja na promocję wśród potencjalnych przyszłych studentów.

Data publikacji: poniedziałek, 16. Wrzesień 2024 - 14:58; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Wrzesień 2024 - 14:58; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski