Wystąpienia pracowników Katedry Historii Prawa na konferencji w Brukseli

W dniach 5-8 czerwca 2019 r. odbyło się w Brukseli 25th Annual Forum of Young Legal Historians “Identity, Citizenship and Legal History”, zorganizowane we współpracy Vrije Universiteit Brussel, Université Libre de Bruxelles oraz Université Saint-Louis Bruxelles.

Ze względu na jubileuszowy charakter forum, konferencję otworzył wykład inauguracyjny Prof. Thomasa Duve, Dyrektora Instytutu Historii Prawa Europejskiego im. Maxa Plancka podsumowujący ćwierćwiecze działalności Association of Young Legal Historians.

W zjeździe wzięło udział około 100 historyków prawa z kilkudziesięciu krajów. Wśród nich nasz Wydział reprezentowali: dr Maria Lewandowicz, występując z referatem: “Unity, diversity, identity: Remarks on codification struggles in Switzerland in the nineteenth century”, oraz dr Anna Klimaszewska, przedstawiając temat: “Searching for national identity in building own legal culture. “Polish” civil procedure in the constitutional Kingdom of Poland” (obie prezentacje, jak i planowane artykuły pokonferencyjne stanowią realizację projektów NCN, którymi prelegentki kierują: „Szwajcarski Kodeks Cywilny z 10 grudnia 1907 roku- cele i metody” oraz „Kodyfikacja narodowa - fantazmat czy realna alternatywa? W kręgu debat nad rodzimym systemem prawa sądowego w konstytucyjnym Królestwie Polskim”).

Więcej o tegorocznym forum Association of Young Legal Historians zobacz: https://www.vub.be/events/25th-annual-forum-of-young-legal-historians#programme.

Data publikacji: czwartek, 18. Lipiec 2019 - 20:41; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Lipiec 2019 - 20:41; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski