fbpx Muzeum Kryminalistyki WPiA UG w unikalnym albumie „Treasure Houses of Polish Academic Heritage” | Wydział Prawa i Administracji

Z przyjemnością informujemy, że w wydanym niedawno, unikalnym albumie „Treasure Houses of Polish Academic Heritage” („Skarbce polskiego dziedzictwa akademickiego”) poświęconym muzeom akademickim w Polsce, jeden z rozdziałów (autorstwa p. mgr Janusza Czeczki) poświęcono Muzeum Kryminalistyki przy Wydziale Prawa i Administracji. Wydawcą albumu jest Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych. Wydawnictwo ma z wielu powodów unikatowy charakter. To pierwsza tak szeroka prezentacja polskich muzeów uczelnianych w Polsce. Starannie i estetycznie wydany, bogaty w zdjęcia album jest znacznie poszerzoną, angielskojęzyczną wersją podobnego wydawnictwa, które ukazało się nakładem Stowarzyszenia w 2017 r. w języku polskim. Prezentowało tylko wybrane instytucje i nie zawierało informacji o naszym Muzeum. Cieszymy się, że w najnowszej, anglojęzycznej wersji znalazła się prezentacja naszego muzeum – unikalnego na skalę kraju. Ufamy, że pozwoli to na jego szeroką popularyzację nie tylko wśród polskich, ale także wśród zagranicznych gości – badaczy, studentów, turystów i wszystkich innych zainteresowanych osób.

Elektroniczna wersja albumu znajduje się na stronie: https://muzeauczelniane.pl/ksiazka/THPAH.pdf

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sławomir Dajkowski
Treść wprowadzona przez: Sławomir Dajkowski