Dr hab. Radosław Giętkowski, prof. UG wiceprzewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej przy RGNiSW

W dniu 10 grudnia 2020 r. Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrała dr. hab. Radosława Giętkowskiego, prof. UG na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie w kadencji 2021-24. Dotychczas dr hab. R. Giętkowski przez 6 lat pełnił funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego powołanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i występował przed tą komisją w roli oskarżyciela.

Komisja Dyscyplinarna przy RGNiSW rozpatruje w pierwszej instancji przede wszystkim poważniejsze sprawy dyscyplinarne nauczycieli akademickich oraz sprawy dyscyplinarne osób pełniących funkcję rektora. Wiceprzewodniczący tej komisji zastępuje przewodniczącego i pomaga mu w wykonywaniu zadań, do których należy kierowanie pracami komisji i czuwanie nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem postępowania dyscyplinarnego, w szczególności wszczynanie postępowań dyscyplinarnych, wyznaczanie składów orzekających i kierowanie spraw do rozpoznania na posiedzeniu niejawnym lub na rozprawie.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: wtorek, 15. Grudzień 2020 - 00:08; osoba wprowadzająca: Karol Ważny Ostatnia zmiana: piątek, 18. Grudzień 2020 - 15:34; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski