Konferencja naukowa: „Gospodarka w synergii prawa gospodarczego, finansowego i prawnej ochrony środowiska”

W dniach 18-19 listopada 2021 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt.: „Gospodarka w synergii prawa gospodarczego, finansowego i prawnej ochrony środowiska” z udziałem pracowników naukowych z krajowych oraz zagranicznych ośrodków naukowych.

Konferencja jest jednym z działań naukowych realizowanych w ramach projektu naukowego pt. „Gospodarka w synergii prawa gospodarczego, finansowego i prawnej ochrony środowiska” wspieranego przez Ministra Edukacji i Nauki z programu „Doskonała nauka”. Celem projektu jest zaprezentowanie najnowszych wyników badań z zakresu gospodarki w synergii prawa gospodarczego, finansowego i prawnej ochrony środowiska z pięciu krajów (Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry). Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Andrzej Powałowski z Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród prelegentów wystąpią między innymi: Doc. JUDr. Petr Mrkývka, Ph.D. (Uniwersytet Masaryka w Brnie), Assoc. prof. Dr. Gábor Hulkó, Ph.D. (Uniwersytet Széchenyiego Istvána), Doc. Ing. Eva Tomášková, Ph.D. (Uniwersytet Masaryka w Brnie), Prof. JUDr. Marián Vrabko, CSc. (Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie), dr hab. Filip Grzegorczyk, prof. UEK (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), dr hab. Henryk Nowicki, prof. UMK (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), dr hab. Ewa Przeszło, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach), Dr. Carsten Schirrmacher (Uniwersytet w Gießen), Dr. Péter Király (Uniwersytet Széchenyiego Istvána), Dr. Dominika Borsa (Uniwersytet Széchenyiego Istvána), Dr. János Kálmán (Uniwersytet Széchenyiego Istvána), dr Michał Biliński (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), dr Magdalena Jaś-Nowopolska (Uniwersytet w Gießen), oraz dr Małgorzata Wróblewska (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku).

Poszczególne panele prowadzi: prof. dr hab. Andrzej Powałowski oraz dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG.

Data publikacji: wtorek, 16. Listopad 2021 - 09:09; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Listopad 2021 - 09:09; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski