Umowa o współpracy z firmą Currenda sp. z o.o.

27 czerwca br. odbyło się spotkanie, na którym Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski podpisał umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim, a firmą Currenda sp. z o.o. Współpraca będzie realizowana głównie przy pomocy przedstawicieli Katedry Informatyki Prawniczej z Wydziału Prawa i Administracji UG.

UG reprezentowali: Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski, zastępca dyrektora Centrum Transferu Technologii Tomasz Chyrek, kierownik Katedry Informatyki Prawniczej, dr hab. Grzegorz Wierczyński, prof. UG oraz asystent w Katedrze, mgr Patryk Ciurak.

wpiaKatedra Informatyki Prawniczej z WPiA UG prowadzi działalność naukową oraz dydaktyczną związaną z funkcjonowaniem systemów informacji prawnej, prawną regulacją informatyzacji wymiaru sprawiedliwości i administracji publicznej, prawnymi ramami cyberbezpieczeństwa, zasadami regulowania i ogłaszania aktów prawnych (wraz z problematyką informatyzacji tych czynności), a także aplikacjami służącymi do wspierania praktyki prawniczej (LegalTech).

Firma Currenda Sp. z o.o. z kolei od 20 lat, jest dostawcą rozwiązań informatycznych, programów do zarządzania procesami prawnymi i biznesowymi, dla polskiego wymiaru sprawiedliwości, urzędników administracji publicznej, przedsiębiorców oraz prawników. Firma obsługuje około 5 000 000 spraw egzekucyjnych rocznie, z jej usług korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób. W ramach spółki funkcjonuje Centrum Badawczo-Rozwojowe Currenda Lab, które wspiera transfer nowych technologii, wdraża innowacyjne rozwiązania technologiczne dla wymiaru sprawiedliwości i zawodów prawniczych, rozwija współpracę przemysłowo-naukową, inicjuje badania oraz prace rozwojowe w zakresie innowacyjnych produktów i usług w obszarze IT, ICT; realizuje projekty dostosowane do polskich problemów i wyzwań, z wykorzystaniem nowych technologii.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Currenda Lab rozwija współpracę z uczelniami, aby korzystać z wiedzy i doświadczenia naukowców.

wpia

Data publikacji: piątek, 29. Lipiec 2022 - 08:26; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Sierpień 2022 - 14:31; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty