I Seminarium Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego WPiA UG

W dniach 14 - 15 marca 2015 roku w Helu odbyło się I Seminarium Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego WPiA UG. Uczestnikami seminarium byli studenci prawa, administracji oraz European and International Business Law and EU Administration (European Business Administration). Seminarium podzielone było na dwie części, obejmujące międzynarodowe prawo kosmiczne oraz międzynarodowe prawo karne. Pierwszą część seminarium otworzył referat mgra Jakuba Puszkarskiego z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego WPiA UG pt. "Ius spatiale - podstawa obowiązywania i zakres regulacji”. Następnie głos zabrał mgr Szymon Dejk, aplikant radcowski w Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy, który omówił zagadnienie odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez obiekty kosmiczne. Panel zamknęło wystąpienie studenta III roku prawa - Patryka Celmera pt. „Współpraca państw w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz łączność satelitarna w prawie międzynarodowym”. W drugiej części seminarium uczestnicy skupili się na międzynarodowym prawie karnym. Panel otworzyło wystąpienie wprowadzające do międzynarodowego prawa karnego mgr Alicji Dżuryk, doktorantki w Katedrze Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA UG. W dalszej kolejności mgr Dominika Merchel, aplikantka adwokacka, omówiła funkcjonowanie europejskiego nakazu aresztowania i ekstradycji w praktyce. Panel zamknęła prelekcja studentki III roku prawa - Sandry Zglińskiej pt. „Zbrodnie międzynarodowe - wyzwanie dla międzynarodowego prawa karnego. Studia przypadków”.

Data publikacji: środa, 15. Kwiecień 2015 - 15:28; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: środa, 15. Kwiecień 2015 - 16:22; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski