fbpx „Wolność zabudowy. Mity a normatywna rzeczywistość”. Odbyło się Prawnicze Forum Gospodarki Przestrzennej. | Wydział Prawa i Administracji

W piątek, 9 października na Wydziale Prawa i Administracji UG odbyło się Prawnicze Forum Gospodarki Przestrzennej organizowane pod hasłem "Wolność zabudowy. Mity a normatywna rzeczywistość" przez Katedrę Prawa Administracyjnego.

Konferencja rozpoczęła się od panelu naukowego, w której referaty wygłosili prof. UG, dr hab. Tomasz Bąkowski z Katedry Prawa Administracyjnego ("Wolność zabudowy w świetle administracyjnego prawa materialnego. Zagadnienia wprowadzające"), prof. dr hab. Marek Szewczyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ("Wolność budowlana w tradycji kontynentalnej") oraz prof. dr hab. Wojciech Jakimowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego ("Jeszcze raz o wolności zabudowy").

W tej części głos zabrał również prof. dr hab. Marek Wierzbowski z Uniwersytetu Warszawskiego pełniący funkcję Przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego, jak również pan Jan Szczygielski, przedstawiciel Przedsiębiorstawa Budowlanego Górski, który przedstawił referat na temat "Wolność zabudowy. Mity a normatywna rzeczywistość na przykładzie inwestycji Galeria Metropolia i zabudowa browaru w Gdańsku".

W części dyskusyjnej prowadzonej przez dr. Jakuba Szlachetko z Katedry Prawa Administracyjnego odbyła się natomiast interesująca debata z udziałem zaproszonych gości oraz publiczności, w której zwrócono uwagę na aktualne problemy teoretyczne i praktyczne związane z głównym tematem konferencji.

Prawnicze Forum Gospodarki Przestrzennej
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Ważny