X Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

2 czerwca 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się X Konferencja Naukowa Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Prawo Humanitarne Wobec Wyzwań XXI wieku”. Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Wydziałem Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jej tegoroczna odsłona poświęcona została problematyce dotyczącej kluczowych dla społeczności międzynarodowej zagadnień – konfliktu zbrojnego, terroryzmu oraz uchodźstwa.

W konferencji wzięło udział 36 prelegentów reprezentujących 14 ośrodków, którzy zaprezentowali swoje wystąpienia w ramach czterech paneli tematycznych: Międzynarodowe prawo humanitarne – pomiędzy teorią a praktyką, Prawnokarne aspekty konfliktów zbrojnych, Prawo humanitarne a prawa człowieka, Międzynarodowe standardy prawne wobec zjawiska uchodźctwa oraz Panelu dla Młodych Naukowców.

Data publikacji: czwartek, 6. Lipiec 2017 - 15:06; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: czwartek, 6. Lipiec 2017 - 15:06; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski