Podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej a ochrona środowiskaWydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego opublikowało monografię pt: ”Podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej a ochrona środowiska. Między teorią a praktyką", pod redakcją naukową Janiny Ciechanowicz-McLean i Jana Olszewskiego, Rzeszów 2017, s. 313. Monografia ta jest efektem badań pracowników naukowych i praktyków z kilku ośrodków: Rzeszowa, Gdańska, Krakowa, Katowic, koordynowanych przez Zakład Prawa Handlowego i Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego razem ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska.

Praca ta składa się z trzech części. Pierwszą z nich “Ochrona środowiska-zagadnienia ogólne” otwierają rozdziały napisane przez prof.zw.dr hab. Janinę Ciechanowicz-McLean (“Prawno-ekonomiczne aspekty zmian klimatu w XXI wieku”) i prof.UR dr hab. Jana Olszewskiego (“ Przegląd źródeł i form opracowywania i udostępniania informacji o środowisku”).

Drugą część “Ochrona środowiska a podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej – zagadnienia administracyjnoprawne” rozpoczynają rozdziały napisane przez prof.zw.dr hab. Elżbietę Ura i prof.zw.dr hab. Stanisława Pieprznego.

Trzecią część “Ochrona środowiska w sektorze energetycznym. Wybrane zagadnienia” rozpoczyna rozdział pióra dr hab. Tomasza Długosza.

Redaktorzy monografii mają nadzieję, że w ramach następnych projektów i programów badawczych zostaną przedstawione inne problematyczne zagadnienia związane z kolizją prawa ochrony środowiska z coraz bardziej złożoną, ekspansywną i immisyjną działalnością gospodarczą.

Data publikacji: środa, 25. Kwiecień 2018 - 11:54; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 25. Kwiecień 2018 - 12:02; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski