Udział studentek WPiA UG w 2018 Shanghai Summer School on Chinese Political & Legal Culture

Studentki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego – Aleksandra Szydzik (V rok) oraz Patrycja Ordon (IV rok) w terminie od 18 czerwca do 14 lipca 2018 roku wzięły udział w 2018 Shanghai Summer School on Chinese Political & Legal Culture – programie stypendialnym organizowanym przez East China University of Political Science and Law w Szanghaju.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji stypendium były zagadnienia związane z chińską kulturą prawną i polityczną. Przez cztery tygodnie studentki WPiA UG uczestniczyły w wykładach prowadzonych przez profesorów z miejscowego uniwersytetu, poznając podstawy systemu prawnego i politycznego Chińskiej Republiki Ludowej, jak również odwiedziły znane kancelarie prawne oraz sądy, gdzie mogły posłuchać o praktycznych aspektach wykonywania poszczególnych profesji prawniczych w Chinach. Pobyt na East China University of Political Science and Law zakończył się pisemnym egzaminem, sprawdzającym wiedzę uczestników programu, zdobytą podczas wyjazdu naukowego.

china

Data publikacji: poniedziałek, 1. Październik 2018 - 09:27; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 1. Październik 2018 - 09:27; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski