Nadanie Profesorowi Andrzejowi Szmytowi tytułu doktora honoris causa Kijowskiego Uniwersytetu Prawa | Wydział Prawa i Administracji

DHC Prof. SzmytW dniu 18 kwietnia 2018 r. Rada Naukowa Kijowskiego Uniwersytetu Prawa Narodowej Akademii Nauk Ukrainy podjęła uchwałę o nadaniu tytułu doktora honoris causa Profesorowi Andrzejowi Szmytowi z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Inspiratorem uhonorowania był rektor Kijowskiego Uniwersytetu Prawa – Profesor Jurij Boszycki. Wiąże się to z pozycją naukową Profesora Andrzeja Szmyta i wieloletnią współpracą, zainicjowaną przez obu profesorów. Ceremonia doktoratu honoris causa odbyła się w dniu 5 września 2018 r. w Kijowie. W uroczystości udział wziął m. in. dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG oraz pracownicy Katedry Prawa Konstytucyjnego i Instytucji Politycznych UG. Wykład Doktora honoris causa nosił tytuł „Trudne czasy trzeciej władzy w Polsce lat 2015-2018.”.

DHC DHC DHC

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Piotr Komorowski