Udział studentów WPiA UG w 26-tym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Wiedniu

W dniach 12-19 kwietnia 2019 roku drużyna reprezentująca Uniwersytet Gdański (UG Vis Team) uczestniczyła w 26-tym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Wiedniu. W roku akademickim 2018/2019 w skład UG Vis Team wchodzili studenci WPiA UG: Konrad Frąckowiak, Mateusz Kaźmierczak, Radosław Kobrzyński, Piotr Płatkowski, Wojciech Podsiadło i Kacper Rutecki.

W czasie konkursu studenci WPiA UG zmierzyli się z drużynami reprezentującymi Loyola Univerisity of Chicago, University of Frankfurt am Main, UAE University oraz Kyiv National Taras Shevchenko University.

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów przeznaczonych dla studentów prawa na świecie. Konkurs umożliwia studentom zapoznanie się z tematyką międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz Konwencji wiedeńskiej o międzynarodowej sprzedaży towarów, a także zdobycie cennych praktycznych umiejętności, takich jak przygotowywanie pism procesowych czy wystąpienia publiczne. Dzięki uczestnictwu w konkursie studenci mogą poznać swoich rówieśników z całego świata, nawiązać pierwsze zawodowe kontakty, a także zdobyć doświadczenie kształtujące nierzadko całą przyszłą karierę.

W czasie przygotowań do udziału w konkursie studenci pozostają pod opieką naukową mgr Roberta Witek-Pogorzelskiego, L.L.M oraz pracowników Katedry Prawa Handlowego i PPM mgr Macieja Zejda oraz mgr Kai Zaleskiej-Korziuk. Wszyscy opiekunowie drużyny uczestniczą w konkursie w charakterze arbitrów (tj. jurorów), a mgr Robert Witek-Pogorzelski, L.L.M zasiada również w rundach eliminacyjnych konkursu.

Udział studentów WPiA UG w Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot stanowi projekt dydaktyczny dofinansowany ze środków Funduszu Innowacji Dydaktycznych UG oraz środków WPiA UG. Od 2018 r. udział studentów WPiA UG w Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot jest objęty honorowym patronatem Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Uczestnictwo drużyny WPiA UG w konkursie otrzymało również finansowe wspracie ze strony PwC Legal.

Więcej informacji na temat konkursu oraz UG Vis Team można znaleźć na  stronie internetowej visteam.ug.edu.pl oraz facebooku: www.facebook.com/theUniversityofGdanskVisTeam

Zdjęcia autorstwa Christopha Aignera.

Data publikacji: wtorek, 7. Maj 2019 - 15:33; osoba wprowadzająca: Kaja Zaleska-Korziuk Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Maj 2019 - 15:38; osoba wprowadzająca: Kaja Zaleska-Korziuk