Pobyt naukowo-dydaktyczny prof. UG Doroty Maśniak na National University of Public Service

napsNa zaproszenie Wydziału Nauki o Zarządzaniu Publicznym i Administracji Narodowego Uniwersytetu Służby Publicznej w Budapeszcie pracownik naszego Wydziału – dr hab. Dorota Maśniak prof. UG z Katedry Prawa Cywilnego przeprowadziła kurs dla studentów oraz seminarium dla nauczycieli Instytutu Cywilistyki.

W ramach programu ERASMUS + w dniach od 29 kwietnia do 6 maja  2019 Profesor Dorota Maśniak przeprowadziła 8 godzinny kurs na temat Modern Challenges of European Insurance Law dla studentów.

Wizyta stanowiła kontynuację długoletniej współpracy  Profesor Doroty Maśniak z Profesor Teclą Papp – Kierownikiem Instytutu Cywilistyki NUPS oraz Doktorem Adamem Auer, rozwijanej w ramach działalności SOCIETAS – CEE Company Law Research Network, założonego między innymi przez Profesor Dorotę Maśniak, piastującą nieprzerwanie funkcję V-ce Prezesa.

Plany działalności SOCIETAS oraz aktualne problemy legislacyjne nurtujące cywilistów polskich i węgierskich stały się przedmiotem seminarium zorganizowanego w gronie pracowników Instytutu Cywilistyki dnia 2 maja. Ożywiona dyskusja kolejny raz wskazała na zbieżność problemów, dającą impuls do badań prawnoporównawczych.

W ramach wizyty pracownika Wydziału na NUPS odbyło się również spotkanie z Dziekanem Wydziału Nauki o Zarządzaniu Publicznym i Administracji Profesorem Norbertem Kis mające na celu sprecyzowanie obszarów współpracy pomiędzy uczelniami i wydziałami.

Data publikacji: czwartek, 16. Maj 2019 - 13:13; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Maj 2019 - 13:15; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski