Spotkanie autorskie z Profesorem Stanisławem Waltosiem 15 X 2019 r. o godz. 14.00 w Audytorium C. | Wydział Prawa i Administracji

Katedra Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki oraz Wydawnictwo Wolters Kluwer mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Profesorem Stanisławem Waltosiem. Przedmiotem spotkania, które - w Audytorium C Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego we wtorek 15 pażdziernika o godz. 14.00 - poprowadzi Prof. Jerzy Zajadło, będzie najnowsza książka Profesora pt. Wędrowanie po wyspach pamięci, wyd. Wolters Kluwer 2019.

" Wędrowanie po wyspach pamięci " to wspomnienia jednej z najbardziej znanych postaci świata nauki. Prof. Waltoś to niezwykła osobowość - prawdziwy erudyta, człowiek renesansu. Autorytet z zakresu postępowania karnego i historii sztuki. Na jego podręczniku "Proces karny. Zarys systemu" wychowały się pokolenia prawników. A Muzeum Collegium Maius, którego był dyrektorem w latach 1977–2011, odwiedziły miliony turystów. Na książkę składa się 9 esejów, w których ze swadą i humorem opisuje swoje wspomnienia z różnych obszarów życia prywatnego i naukowego.

Informacja o książce

Wydarzenie na profilu FaceBookowym Katedry