#artathome Challenge at the University of Gdańsk – prace zaliczeniowe studentów IV roku prawa z przedmiotu Prawo ochrony dziedzictwa kultury

Jeśli ktoś spróbuje kiedyś powiedzieć, że prawnicy są ponurzy, smutni i nie mają wrażliwości na sztukę, to nie trzeba będzie nic odpowiadać, tylko odesłać takowego petenta do prezentowanej tu galerii: www.instagram.com/artathomechallenge_wpiaug.

Ale zacznijmy od początku. W semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 wszystkie wykłady z przedmiotu „Prawo ochrony dziedzictwa kultury”, w ramach specjalizacji „Prawo własności intelektualnej” odbywały się on-line. Zgodnie z odgórnym zaleceniem „zostań w domu” pracowaliśmy w takich warunkach, jakie zostały nam narzucone i dawaliśmy z siebie tyle, ile się dać dało…

Przyglądając się pomysłom i inicjatywom świata muzealno-artystycznego zachwycił nas pomysł, który podjęło wiele twórczych umysłów i jeszcze więcej muzeów na świecie. Tak wystartował #artathome Challenge.

Postanowiliśmy więc, w ramach naszych rozmów o prawie i sztuce, że także my włączymy się do tego pomysłu. I oto i rezultaty. Nasi studenci wykazali się fantazją, wrażliwością estetyczną, niebywałym poczuciem humoru, dystansem do siebie i jakże znakomitą znajomością sztuki. Wszystkim Wam gratulujemy i jesteśmy pod wrażeniem twórczej pracy.

Nadal dużo czasu spędzamy w domach, spotykamy się on-line, a inicjatywa tworzenia twórczych interpretacji dzieł wielkich mistrzów jest otwarta dla wszystkich, którzy zechcą podjąć się tego wyzwania. Zapraszamy do przesyłania kolejnych dzieł. A póki co, prezentujemy efekty naszej pracy w tym semestrze, dodając w kolejnych daniach następne prace naszych studentów.

joanna majkowska

Data publikacji: sobota, 18. Lipiec 2020 - 08:52; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc Ostatnia zmiana: sobota, 18. Lipiec 2020 - 08:52; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc