Wyjazdy STA Erasmus+
Wyjazdy pracowników naukowo-dydaktycznych w ramach STA ERASMUS+ w roku 2016/2017
W dniach 3 października - 28 października 2016 należy składać podania o wyjazd zagraniczny dla pracowników naukowo-dydaktycznych do uczelni partnerskich WPiA UG ERASMUS+ w ramach modułu "STA" Programu ERASMUS+ na bieżący rok akademicki (wyjazd 14.11.2016-15.07.2017). Wyjazd w ramach programu możliwy jest na okres od 2 do 5 dni celem przeprowadzenia min. 8 godzin wykładów na uczelni partnerskiej (niezależnie od długości pobytu).
Informujemy, że zgodnie z decyzją Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego wydziałom UG przyznana została z góry określona liczba wyjazdów do wykorzystania, a decyzja co do ich rozdzielenia pomiędzy zainteresowanych pracowników należy do Dziekana. W roku akademickim 2016/17 WPiA UG ma możliwość wysłania 3 pracowników naukowo-dydaktycznych na wyjazd w ramach Erasmus.
W związku z powyższym, zgodnie z decyzją władz dziekańskich WPiA UG oraz listem Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego określa się następujące warunki ubiegania się o wyjazdy TSM Erasmus:
O pierwszeństwie w przyznaniu miejsc pracownikom naukowo-dydaktycznym Dziekan zdecyduje, kierując się następującymi kryteriami:
1) Kandydat prowadzi zajęcia w języku obcym dla studentów zagranicznych w ramach programu Erasmus (PILSP);
2) Kandydat jest bezpośrednio zaangażowany w realizację działań Erasmus na Wydziale (udział w rekrutacji studentów, opieka merytoryczna nad studentami przyjeżdżającymi itp.);
3) Kandydat posiada obcojęzyczne zagraniczne publikacje naukowe;
W przypadku większej liczby chętnych spełniających kryteria pierwszeństwa niż liczba dostępnych miejsc, Dziekan będzie kierować się dodatkowymi kryteriami:
4) Liczba i wartość (w punktacji MNiSW) obcojęzycznych zagranicznych publikacji naukowych;
5) Posiadany przez Kandydata stopień lub tytuł naukowy.
Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie zawsze mimo zawartej umowy, a także starań ze strony Kandydata uczelnia partnerska jest skłonna przyjąć nauczyciela akademickiego na wymianę. Niektóre uczelnie wymagają posiadania stopnia naukowego lub dorobku w określonej dziedzinie, a także określonego stopnia znajomości języka wykładowego. W związku z powyższym, Kandydat powinien (drogą e-mailową) uzyskać i przedłożyć wstępną zgodę uczelni partnerskiej na przyjęcie oraz termin wyjazdu. Nauczyciel akademicki samodzielnie ustala z uczelnią partnerską termin wizyty oraz program zajęć.
Umowy podpisane z zagranicznymi partnerami Erasmus pozwalają na wysłanie maksymalnie jednej osoby do każdego z nich. Celem uniknięcia kolizji w kontaktach z uczelniami partnerskimi, uprzejmie proszę o skonsultowanie wstępnego wyboru z koordynatorem Erasmus dr. Tomaszem Widłakiem (tomasz.widlak@prawo.ug.edu.pl). W dalszej kolejności należy samodzielnie skontaktować się z uczelnią zagraniczną (e-mail do dziekana, koordynatora Erasmus lub poprzez osobiste kontakty wśród nauczycieli akademickich tamtejszej uczelni) oraz ustalić możliwość przyjazdu w bieżącym roku akademickim, a także termin wizyty.
Następnie należy zgłosić swoją kandydaturę do wyjazdu w formie podania (1) adresowanego do Dziekana koordynatorowi ERASMUS – dr. Tomaszowi Widłakowi (lub poprzez pozostawienie w Biurze u p. Jolanty Mrozek w pok. 2081) najpóźniej do dnia 28 października 2016 r., g. 12:00 (piątek). Do podania należy obowiązkowo dołączyć formularz „Wniosek o dofinansowanie wyjazdu” (2) oraz wydruk listu (e-mail) ze wstępną zgodą uczelni partnerskiej na przyjazd wraz z określeniem terminu (3), a także wykaz publikacji obcojęzycznych w formie wydruku z bazy bibliograficznej UG "Expertus" (4). W terminie do 7 listopada Dziekan ogłosi listę osób zakwalifikowanych.
Uwaga! Ponieważ priorytetem dla Wydziału jest wykorzystanie miejsc, co oznacza konieczność realizacji wszystkich zaplanowanych wyjazdów, dopuszcza się także sporządzenie listy rezerwowej osób, które uzyskają możliwość wyjazdu w przypadku, gdyby wyjazd osoby z listy głównej nie doszedł do skutku.
W załączeniu (dostępne u p. Jolanty Mrozek w pok. 2081) znajdują się dokumenty niezbędne w procedurze wyjazdu, w tym wniosek o dofinansowanie wyjazdu w ramach Erasmus + STA, a także „Teaching Agreement” i „Confirmation of teaching period”.