Wypożyczalnia międzybiblioteczna

regały

 
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 9.00-14.00

 

Zasady korzystania z wypożyczalni międzybibliotecznej:

Biblioteka Prawna UG umożliwia nauczycielom akademickim, doktorantom oraz magistrantom i licencjatom Wydziału Prawa i Administracji UG korzystanie ze zbiorów innych bibliotek drogą wypożyczeń międzybibliotecznych.

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna pośredniczy w sprowadzaniu książek, mikrofilmów, kserokopii artykułów i skanów z bibliotek z innych miast w Polsce i za granicą. Przed zamówieniem materiałów czytelnik powinien sprawdzić, czy nie posiada ich żadna inna biblioteka w Trójmieście.

Wypożyczanie międzybiblioteczne nie obejmuje:

  • druków wydanych do 1945 r. (lub do innych okresów ustalonych przez biblioteki),
  • zbiorów specjalnych, dzieł rzadkich, kosztownych,
  • gazet, czasopism (przesyłane są odpłatnie odbitki ksero),
  • słowników, encyklopedii, bibliografii, druków polskich wydanych za granicą,
  • wydawnictw albumowych,
  • wydawnictw posiadanych w jednym egzemplarzu.

Zamówienie można składać pocztą elektroniczną (wmb_braw@bg.ug.gda.pl), na elektronicznym arkuszu lub osobiście. Dzieła sprowadzone z innych bibliotek udostępnia się wyłącznie w czytelni. Termin korzystania z wypożyczonych dzieł określa biblioteka wypożyczająca.

Czytelnik ponosi koszty opłat pocztowych za zwrot książki wypożyczonej z zagranicy. Za niektóre sprowadzane książki z zagranicy czytelnik poza opłatami pocztowymi wnosi również należność za wypożyczenie, ustaloną przez bibliotekę wypożyczającą.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 27. luty 2014 - 13:35; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła Ostatnia zmiana: piątek, 2. Grudzień 2022 - 14:43; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski