dr hab. M. Balwicka-Szczyrba, prof. UG uczestnikiem 2018 Salzburg Maastrich University Seminar in Public Health Law. | Wydział Prawa i Administracji

W dniach 18-24 listopada w Austrii odbyło się "2018 Salzburg Maastrich University Seminar in Public Health Law", na które zaproszono 28 uczestników z całego świata. W trakcie 7-dniowego szkolenia odbywały się seminaria, warsztaty oraz sesje networkingowe, których celem było wzmocnienie badań nad prawem zdrowia publicznego oraz skutecznym wdrażaniem polityk zdrowotnych w perspektywie globalnej, jak i krajowej. Kurs był prowadzony przez specjalistów z zakresu prawa zdrowia publicznego, m.in. prof. Scotta Burrisa  z Temple University (USA), a także profesorów z  Indiana University  oraz Maastricht University.

Do udziału w wydarzeniu, jako przedstawiciel Polski, zaproszona została dr hab. Małgorzata Balwicką-Szczyrba z Katedry Prawa Cywilnego, która w części seminaryjnej wygłosiła referat "Public Health Law in Poland". Ponadto powierzono jej rolę koordynatora jednej z 6 grup roboczych, tj. grupy Tobacco Control Law. Grupa ta  pracowała nad wizją prawa ograniczającego używanie wyrobów tytoniowych na świecie.

zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sławomir Dajkowski