Zamawianie książek na wydziały - nowa usługa BUG

Biblioteka UG przygotowała nową usługę „Zamawianie książek na wydziały”. Jest ona skierowana do pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego posiadających aktywne konto biblioteczne, nieobciążone zaległościami.
 
W ramach tej usługi można zamawiać książki z księgozbioru dostępnego do wypożyczania zarówno z Biblioteki Głównej, jak i bibliotek specjalistycznych (za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni).
 
Zamówione książki będzie można odbierać w wybranej przez siebie Bibliotece UG jednak nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia. Wyjątkiem będą zamówienia na książki znajdujące się w Bibliotece Ekonomicznej w Sopocie i Bibliotece Historii Kultury w Gdańsku, które będą realizowane 2 razy w tygodniu, w poniedziałek i czwartek.
 
Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej usługi.
 
Szczegółowe informacje dotyczące usługi:
 
1. Z usługi „Zamów książkę na wydziały” może skorzystać każdy pracownik naukowy, który ma aktywne konto biblioteczne, bez zaległości wobec Biblioteki.
 
2. Zamówienie należy wysłać na adres: zamowksiazke@ug.edu.pl.
 
3. W mailu należy podać: imię i nazwisko zamawiającego, numer karty bibliotecznej, tytuł i autora oraz sygnaturę zamawianej książki. Należy również wskazać bibliotekę, w której chcemy odebrać zamówione pozycje.
 
4. Zamawiać można wyłącznie księgozbiór dostępny do wypożyczenia z Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych za wyjątkiem Czytelni Oceanograficznej w Gdyni.
 
5. Po skompletowaniu zamówienia książki zostaną wypożyczone na konto biblioteczne zamawiającego, a Czytelnik otrzyma informację o możliwości ich odbioru w wybranej przez siebie Bibliotece UG.
 
6. Książki będą gotowe do odbioru nie wcześniej niż następnego dnia po złożeniu zamówienia.
 
7. Książki zamówione do i z Bibliotek Ekonomicznej i Biblioteki Historii Kultury będą dostarczane 2 razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek). Ich odbiór będzie możliwy po godzinie 14.00.
 
8. Zamawiane książki można zwrócić do każdej Biblioteki UG.
 
9. Wszelkie pytania dotyczące wprowadzanej usługi prosimy kierować na adres: bug@ug.edu.pl
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 9. Listopad 2022 - 13:39; osoba wprowadzająca: Magdalena Ćwieląg Ostatnia zmiana: czwartek, 10. Listopad 2022 - 15:08; osoba wprowadzająca: Magdalena Ćwieląg